Home page > Aktuality > Branně bezpečnostního dne se v Novém Městě nad Metují zúčastnily stovky školáků

Branně bezpečnostního dne se v Novém Městě nad Metují zúčastnily stovky školáků

Stovky školáků všech věkových kategorií z Nového Města nad Metují se v pátek 15. června zúčastnily Dne s branně bezpečnostní tematikou, který pro ně na letišti místního aeroklubu ve spolupráci s Ministerstvem obrany ČR připravili tamní hasiči, policisté a členové aeroklubu.

Na děti z mateřských a základních škol čekaly hry a soutěže, ale i prohlídka vystavených různých druhů letadel a seskok parašutistů z místního aeroklubu. „Hurá, to byla krása!,“ nadšeně vykřikovali malí diváci a obdivně sledovali muže s padáky, kteří se postupně snášeli z nebe.

Nechyběl ani stánek Ministerstva obrany s projektem POKOS (Příprava občanů k obraně státu). „Děti dostaly spoustu malých dárečků za to, že skládaly obří puzzle, hledaly rozdíly v obrázcích, prohlížely si výstavu a vyplňovaly pracovní listy se soutěžními otázkami k tématu POKOS. To vše s důležitou podporou studentů Vojenské střední školy v Moravské Třebové, kteří se jim skvěle věnovali,“ řekl Michal Abrhám z odboru komunikace.

Za dětmi dorazili také vojáci ze 43. výsadkového praporu z Chrudimi. Přijeli s vozidlem Land Roverem Defendrem 130 Kajman, který je určený k bojovým a speciálním úkolům. Zájemci si do něj mohli sednout, prohlédnout si ho a vyzkoušet, jak by se jim sedělo za jeho volantem.

Povedené dopoledne na letišti aeroklubu Nového Města nad Metují skončilo tím, že všechny hlavy byly otočené k obloze a ruce mávaly odlétajícímu armádnímu vrtulníku Mi-17 z 24. základny dopravního letectva z pražských Kbel, který předvedl ukázku záchrany a transportu člověka na laně. Ještě před tím, než se jim vzdálil z očí, si ho školáci mohli podrobně prohlédnout a osahat.

 

Text a foto: Eva Zítková, OK MO

 

Fotogalerie

Nahoru