Home page > Aktuality > Palestra kbelská zahajuje běžeckou sezónu s atraktivní nabídkou pro vojáky

Palestra kbelská zahajuje běžeckou sezónu s atraktivní nabídkou pro vojáky

Přes dva tisíce běžců pravidelně zaplňuje ulice pražských Kbel, kde se letos uskuteční již 33. ročník silničního běhu Palestra Kbelská desítka. Pro vojáky organizátoři nabízí zvýhodněné startovné. 

Palestra Kbelská desítka je silniční běžecký závod, který se uskuteční v tradičním termínu, tedy první březnovou sobotu 2. 3. 2019 v Praze Kbelích. Je jedním z prvních běžeckých závodů v novém roce. Hlavní trať měří 10 km, kratší vzdálenost 5 km bude připravena pro ženy a běžce do 19 let. Okruh o délce tří set metrů si mohou zaběhnout i ti nejmenší v dětském závodě v Centrálním parku Kbely. Zde se také bude konat doprovodný program pro návštěvníky závodu.

Vojáci 24.základny dopravního letectva na akci připravují atraktivní ukázky kynologické stanice, stanoviště zdravovědy a ukázku vojenské techniky. Mimo to budou s organizátory zajišťovat bezpečnostní dozor samotného závodu a koordinaci dopravy.

Na akci bude též stánek Rekrutačného střediska Praha, kde získají návštěvníci informace o možnosti studia na Univerzitě obrany, službě v ozbrojených složkách a nebudou chybět ani informace týkající se Aktivní zálohy kbelské letecké základny.    

Organizátoři nabízí příslušníkům AČR zvýhodněnou cenu startovného, a sice 200,- Kč. Registrace je možná prostřednictvím adresy www.sportt.cz kategorie armáda. Před závodem se budou příslušníci AČR prokazovat služebním průkazem.

 

Více informací na www.palestrakbelska10.cz a na FB „Palestra Kbelská 10“.

 

Pořadatelem závodu Palestra Kbelská desítka je Vysoká škola tělesné výchovy a sportu PALESTRA a Akademie tělesné výchovy a sportu PALESTRA-Vyšší odborná škola. Závod se koná za podpory Hlavního města Prahy a městské části Praha-19. 

 

 

Fotogalerie

Nahoru