Home page > Aktuality > Pomoc Syrii

Pomoc Syrii

Armáda poskytla letoun Casa C-295M kbelské základny, který v neděli 5. června přepravil do syrského Damašku první část humanitárního materiálu. Jednalo se o zdravotnický materiál a mobilní kuchyně.

„Vycházíme z aktuálních potřeb zjištěných přímo na místě, kde jsme provedli monitoring a následně jsme vykomunikovali konkrétní výběr potřebných zdravotnických pomůcek. Jedná se o čtyři mobilní kuchyně, které si zažádal syrský červený půlměsíc. Ten vydá měsíčně asi šest set tisíc teplých jídel. Dále přivážíme přes třicet invalidních vozíků, chodítek a několik desítek berlí. V další várce přivezeme také nějaký zdravotnický materiál.“ uvedl prezident Českého Červeného kříže Marek Jukl.

Podle Jukla Syrský červený půlměsíc a Český červený kříž spolupracují už řadu let. Je to téměř od počátku konfliktu. Za tu dobu se dostalo pomoci mnoha potřebným, válkou postižených lidí. Veškerou pomoc financuje ministerstvo zahraničních věcí a ministerstvo obrany se podílí právě poskytnutím letounu, který pomoc dopraví na místo určení.

Pomoc předají zástupci ČČK přímo na místě syrskému červenému půlměsíci, který působí na třech čtvrtinách syrského území a ten bude řešit distribuci zdravotních pomůcek na jednotlivá místa.

 

Fotogalerie

Nahoru