Home page > Aktuality > Ukázky práce psovodů, TATRA 810, základy zdravovědy nebo nábor do Aktivní zálohy. Kbelští vojáci se opět účastnili běžeckého závodu Palestra Kbelská desítka

Ukázky práce psovodů, TATRA 810, základy zdravovědy nebo nábor do Aktivní zálohy. Kbelští vojáci se opět účastnili běžeckého závodu Palestra Kbelská desítka

Každoročně se první sobotu v březnu plní ulice pražských Kbel, kde se letos uskutečnil již 32. ročník silničního běhu Palestra Kbelská desítka. Armáda se postarala o poutavý program, pomohla s organizací a několik vojáků kbelské letecké základny se závodu účastnilo s běžeckými čísly.

Palestra Kbelská desítka je silniční běžecký závod, který se tradičně běží první březnovou sobotu, je jedním z prvních běžeckých závodů v novém roce. Hlavní trať měřila 10km, kratší vzdálenost 5 km byla připravena pro ženy a běžce do 19 let. Okruh o délce tří set metrů si zaběhli i ti nejmenší v dětském závodě v Centrálním parku Kbely. Zde se také konal doprovodný program pro návštěvníky závodu.

„ Připravili jsme pro malé i velké diváky atraktivní podívanou. Chceme prezentovat práci příslušníků čety psovodů formou ukázky kynologického výcviku a jejich povinnosti při ostraze letiště. Zároveň dětem připomínáme, že s pejskem je potřeba pracovat a věnovat se mu.“ řekl zástupce velitele roty bojového zabezpečení nadporučík Ondřej Pavlíček: „Kromě psovodů a jejich čtyřnohých přátel máme na trati skupinu příslušníků strážní čety, kteří působí jako organizátoři. Jsou rozmístěni podél trati a společně s kolegy policisty dohlížejí na hladký průběh závodu. Mimoto jsme pro návštěvníky zajistili ukázku vojenské techniky TATRA 810 a stanoviště ukázky první pomoci.“ dodal Pavlíček.

Mimo vojáky kbelské základny se akce účastnili také zástupci Rekrutačného střediska Praha, kteří návštěvníky informovali o možnosti studia na Univerzitě obrany, službě v ozbrojených složkách a nechyběly ani informace týkající se Aktivní zálohy kbelské letecké základny. 

 

Pořadatelem závodu Palestra Kbelská desítka je Vysoká škola tělesné výchovy a sportu PALESTRA a Akademie tělesné výchovy a sportu PALESTRA-Vyšší odborná škola. Závod se koná za podpory Hlavního města Prahy a městské části Praha-19. 

 

Fotogalerie

Nahoru