Home page > Aktuality > Kbelští letci uspořádali charitativní akci na podporu azylového domu

Kbelští letci uspořádali charitativní akci na podporu azylového domu

V pátek 6. prosince se na letecké základně v pražských Kbelích uskutečnil "Workshop 2019". Jednalo se o akci na podporu azylového zařízení, jehož chovanci jsou rodiče s handicapem v tíživé sociální situaci. Akce se zúčastnili také zástupci Nadačního fondu Česká lvice.

Když se spojí ruční práce s myšlenkou charitativní akce, nikdy nemůže z tohoto nápadu vzejít nic špatného. O tom se přesvědčily také zástupkyně Domova svatého Vincenta de Paul.

„Domov svatého Vincenta jsme si nevybrali náhodou. Známe velmi dobře osudy jeho obyvatel. Většinou okolo Vánoc a Velikonoc si kupujeme různé výrobky z dílen obyvatelek domu, mnohdy je to jejich jediný způsob výdělku,“ uvedla jedna z organizátorek akce nadrotmistryně Pavlína Šídová. 

Tak se také zrodil nápad pozvat zástupkyně Domova svatého Vincenta de Paul a Nadačního fondu Česká lvice na kbelské letiště. Letci měli možnost podpořit jejich činnost zakoupením výrobků nebo přispěním do kasičky fondu.

Organizátorky akce navíc samy vyrobily mnoho dalších věcí, které pak věnovaly na prodejní stoly. Kromě šitých panenek, andělíčků a trpaslíků z dílen Domova si mohli návštěvníci zakoupit pletené výrobky, nesčetné množství malých drobností z keramiky, šperky, pletené nebo živé věnce. Vše pro tuto akci vyráběly samy organizátorky. „Máme radost, že se naše výrobky líbí, ale více nás těší, že výtěžek přijde na dobrou věc,“ s úsměvem konstatovala pětice žen. Akci přišel podpořit také velitel letecké základny plukovník Martin Nezbeda.

 

„Jsme za tuto akci nesmírně vděční. Sháníme peníze na běžné základní životní potřeby. Mnohé maminky se svými ratolestmi žily ve vagónech či někde v lesích, než vyhledaly naši pomoc. Všechny mají nějaký handicap. Většinou mentální, tělesný či smyslový. Často nejsou schopny samostatného racionálního myšlení. My se snažíme jim život zpříjemnit, jak se jen dá. Snažíme se je naučit na jinou než ústavní formu života a hlavně chceme dát jejich dětem šanci zařadit se do běžné společnosti," uvedla sociální pracovnice Domova sv. Vincenta Kateřina Michalíčková. 

Celkem si zástupkyně Domova a Nadačního fondu odnesly z letiště částku přesahující dvanáct tisíc korun. „Za utržené peníze pořídíme maminkám čipové karty na dojíždění, zaplatíme dětem plavání, nějaký volnočasový kroužek, pobyt na horách nebo školu v přírodě,“ uvedla sociální pracovnice.

 

Zkrátka nepřišly v páteční odpoledne ani děti a rodinní příslušníci zaměstnanců, kteří přišli akci podpořit. Na děti čekalo v prostorách letištního klubu množství úkolů a atrakcí, vánoční atmosféru  doplňovalo zdobení perníčků a drobný dárek jim přišli předat Mikuláš, anděl a dva čerti.

 

  • Domov svatého Vincenta de Paul je neziskovou organizací, která provozuje službu azylový dům pro osamělé rodiče s handicapem. 
  • Služby domova jsou poskytovány za předpokladu, že rodič má vůli zůstat spolu s dítětem a osamostatnit se nebo začlenit do běžné společnosti s adekvátní mírou pomoci. 
  • Handicap může být v oblasti mentální, smyslové či tělesné. 
  • Domov nepřijímá maminky závislé na alkoholu či drogách a pachatele závažné trestné činnosti.

 

 

 

 

Fotogalerie

Nahoru