Home page > Aktuality > Vojenská technika, ukázky práce psovodů nebo základy zdravovědy Vojáci z letecké základny se zapojili do běžeckého závodu Palestra Kbelská desítka

Vojenská technika, ukázky práce psovodů nebo základy zdravovědy Vojáci z letecké základny se zapojili do běžeckého závodu Palestra Kbelská desítka

2019 běžců se první březnovou sobotu přihlásilo do tradiční akce Palestra Kbelská desítka, jejíž 33. ročník se uskutečnil v ulicích pražských Kbel. Armáda se postarala o poutavý program, pomohla s organizací a několik vojáků kbelské letecké základny se závodu účastnilo s běžeckými čísly. Poprvé se do akce zapojili také zástupci Aktivní zálohy letiště Kbely.

Palestra Kbelská desítka je silniční běžecký závod, který se tradičně běží první březnovou sobotu, je jedním z prvních běžeckých závodů v novém roce. Hlavní trať měřila 10km, kratší vzdálenost 5 km byla připravena pro ženy a běžce do 19 let. Okruh o délce tří set metrů si zaběhli i ti nejmenší v dětském závodě v Centrálním parku Kbely. Zde se také konal doprovodný program pro návštěvníky závodu.

„Letecká základna, jako již mnohokrát v minulosti, připravila pro malé i velké diváky atraktivní program. A letos se poprvé do akce zapojili také zástupci naší Aktivní zálohy, kteří nemalou měrou přispěli organizátorům formou dopravního dozoru podél trati. Je to každopádně příjemná spolupráce pro obě strany. Koneckonců běh je nedílnou součástí vojenského života a naopak pro nás je to možnost ukázat návštěvníkům akce co umí vojáci a představit, jaké je naše poslání,“ uvedl velitel letecké základny plukovník David Klement.

Zástupci kynologické stanice přiblížili divákům povinnosti psovoda a jeho čtyřnohého kolegy při ostraze letiště. Ve stánku zdravovědy děti i jejich rodiče získali znalosti v oblasti poskytnutí první pomoci. Velkým lákadlem pro malé návštěvníky byl vojenský vůz Tatra 810.

Mimo vojáky kbelské základny se akce účastnili také zástupci Rekrutačného střediska Praha, kteří návštěvníky informovali o možnosti studia na Univerzitě obrany, službě v ozbrojených složkách a nechyběly ani informace týkající se Aktivní zálohy kbelské letecké základny. Návštěvníky také potěšila účast  a posléze též autogramiáda českého veslaře Ondřeje Synka. 

Pořadatelem závodu Palestra Kbelská desítka je Vysoká škola tělesné výchovy a sportu PALESTRA a Akademie tělesné výchovy a sportu PALESTRA-Vyšší odborná škola. Závod se koná za podpory Hlavního města Prahy a městské části Praha-19. 

 

Fotogalerie

Nahoru