Home page > Aktuality > Vojenský fond solidarity pomohl s přestavbou domu

Vojenský fond solidarity pomohl s přestavbou domu

Ve středu 13. května se na letecké základně ve Kbelích uskutečnilo příjemné setkání předsedkyně Vojenského fondu solidarity brigádní generálky Lenky Šmerdové a kapitána Luboše Rouse. Tomu Vojenský fond solidarity letos pomohl finančním darem na přestavbu domu.

 

 

Kapitán Luboš Rous, vynikající člověk se srdcem na dlani, sportovec, odborník na slovo vzatý. Letadla ho provázela od mala a vedle milující rodiny byla jeho celým životem… Jeden jediný okamžik změnil celý jeho život. Stalo se to 14. října loňského roku. Malé zaváhání a neštěstí na silnici na sebe nedalo dlouho čekat. Několik měsíců byl na něj žalostný pohled v Motolské nemocnici. V nejtěžších chvílích mu byli po boku vedle rodiny i jeho kolegové z letecké základny.

„Když měl Luboš po několika měsících to nejhorší za sebou, všichni jsme si oddychli. Verdikt doktorů ovšem zněl jasně – paralýza obou dolních končetin, život na vozíku,“ vzpomíná major Josef Karbulka, velitel technické letky. Kolegové z práce začali přemýšlet nad budoucností Luboše a jeho rodiny. Krom pravidelných návštěv v nemocnici měli i fundované informace o jeho zdravotním stavu od bratra Michala, který také pracuje na letecké základně.

„Oslovili jsme Vojenský fond solidarity a požádali o příspěvek na přestavbu domu, který vyžadoval bezbariérový přístup a stavební úpravy. Byl jsem překvapen, že žádost o pomoc může zaslat kdokoli z kolegů nebo z rodiny. Zkrátka kdokoliv znalý situace. Manželka Lenka měla v té době zcela jiné starosti a hlavně na ní padla péče o dvě nezletilé děti,“ vysvětlil major Karbulka.

Pár vyplněných formulářů, vyčíslit a zaslat náklady na přestavbu domu. Na konci března zasedl Vojenský fond solidarity, který rozhodl o přidělení finančního daru a během několika málo dní zaslal finanční obnos. Kapitán Rous byl toho času v Rehabilitačním ústavu v Kladrubech, kdy se jeho dům přizpůsoboval životu s vozíčkem.

Tento týden měl kapitán Rous možnost poděkovat zástupcům Vojenského fondu za pomoc, kterou mu poskytli: „Moc si toho vážím a těší mě, že jste přijali mé pozvání na leteckou základnu, abych Vám mohl osobně poděkovat. A děkuji též velení základny, že mi toto setkání umožnili a pochopitelně i mým kolegům, kteří mně a mé rodině v nejhorších chvílích našeho života byli nablízku.

„Ze dne na den může nastat v životě změna, na kterou nejste připraveni. Zaskočí vás, změní vám od základu životní hodnoty. Nikdo si nepřipouští, že by se to mohlo stát právě jemu. A právě proto máme Vojenský Fond solidarity, abychom mohli pohotově pomoci, když je potřeba,“ vyzdvihla během setkání generálka Šmerdová.

 

 

ČÍSLO SBÍRKOVÉHO ÚČTU:

44665522/0800

variabilní symbol 918

Upozornění: Bez uvedení variabilního symbolu je problematické platbu identifikovat

 

 

 

 

Fotogalerie

Nahoru