Home page > Aktuality > Zlato hokejového týmu a bronz snowboardistky Marie Kreisingerové. Armáda přepravila úspěšnou mládež z Evropského olympijského festivalu domů

Zlato hokejového týmu a bronz snowboardistky Marie Kreisingerové. Armáda přepravila úspěšnou mládež z Evropského olympijského festivalu domů

Česká výprava mladých olympioniků se vrátila z Evropského olympijského festivalu mládeže (EYOF) v Sarajevu s dvěma cennými kovy. Výprava přistála v sobotu odpoledne na vojenském letišti v Praze-Kbelích, kde ji přivítal vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička.

Štěstí, smích, gratulace a nesmírná úleva vládla po sobotní odpoledne 16. února celým kbelským letištěm. Krátce po druhé hodině zde přistál armádní letoun Airbus A-319 CJ  24. základny dopravního letectva, který výpravu čítající 53 sportovců a dvacítkou doprovodného personálu přepravoval ze Sarajeva. Výpravu mladých sportovců přijel na letiště vítat mimo jiné také bývalý český profesionální hokejový brankář a současný vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička. Mladí sportovci odletěli z kbelského letiště na Evropský olympijský festival mládeže (EYOF) v sobotu 11.února.  

„Olympijské hry mládeže je mimořádná událost. Naše letouny už nejednou přepravovaly zlatou medaili. Přeji všem mladým sportovcům, aby byli ve svém sportovním úsilí i nadále co nejúspěšnější.“ popřál mladým sportovcům velitel letecké základny plukovník David Klement.

„Z medaile mám velkou radost. Povedlo se mi všechno, co jsem chtěla, a bronz je super odměnou,“ sdělovala po přistání své dojmy v rozhovorech teprve patnáctiletá snowboardistka Marie Kreisingerová, která vybojovala bronz v disciplíně slopestyle.

„Z obou, nebo vlastně všech dvaceti jedna medailí máme velkou radost, i když pro nás na mládežnických olympiádách nejsou tím nejdůležitějším ukazatelem. Řada sportovců startovala poprvé v kariéře na velké mezinárodní akci, nasbírala nesmírně cenné zkušenosti a vyzkoušela si na vlastní kůži atmosféru olympijské události,“ uvedl Martin Doktor, šéf výpravy.

Letní a Zimní evropský olympijský festival mládeže představuje vrcholnou událost mladých sportovců ve věku 14 až 18 let. Tyto akce se konají ve dvouletých cyklech a vždy v lichých letech z iniciativy Asociace evropských olympijských výborů (EOV). Na letních festivalech startuje okolo 2500 účastníků ze 45 – 48 zemí, v zimě dosahuje účast 1300 aktérů ze 40 – 45 států.

 

Fotogalerie

Nahoru